Sosyal Medyadan Takip Edin!   
 
Yeni Akım Eğitim Merkezi 1-2-3-4-5-6-7- 8. 9-10-11-12 Sınıflar

1-2-3 Sınıf Etüt Programı

 

1-2-3 SINIF ETÜT PROĞRAMI

1.2.3. sınıf öğrenciler kendi eğitim seviyesindeki grubu ve sınıf öğretmeniyle bireysel çalışma yapmaktadır.

Matematik

 
Matematik öğretiminde,
Klasik Yaklaşımda öğrencilerin sadece dinleyen, sorgulamayan, tahtaya yazılanı defterine aynen yazan, kitaplardaki bilgileri tartışmayan; pasif alıcı konumda ve öğretmen merkezli eğitimde çocuk öğrenemiyor genel bir yaklaşımla karşı karşıyayız.
Bunun sonucu olarak ta çocuğunuzda dikkat eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, anlama güçlüğü vb… tanıların sıralaması da devam etmektedir. İlk matematikle karşılaşmalarında yaşadıkları hayal kırıklığını gidermek için ilkokulda öğrencilerimize matematiği önce sev sonra yaparsın modeli çalışma programı uyguluyoruz.
 
Her öğrencinin öğrenme yöntem ve tekniklerinde bireysel programlar yapılarak matematikte karşılaştıkları güçlükleri ortadan kaldırıyoruz.
Yıllık müfredata uygun ünite kazanım ve etkinliklerle karşılaşacakları matematik problemlerini çözmelerine görsel materyallerle yardımcı oluyoruz. 
Tüm bunları yaparken ilköğretim 1-3.sınıflarda  görsel materyal ve günlük yaşantı uygulamaları ile matematik kavram ve analitik düşünmelerini geliştiriyoruz.
 
Türkçe:
1.2. ve 3. Sınıf öğrencilerimizin okuma –anlama, anladığını yorumlama ve sorgulama becerilerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Her gün 30dk. kitap okuma ve okunan kitabın analizini öğrencilere yaptırarak okur-yazarlıkta ilk adımı atarlar.
 
Fen Bilgisi:
Günlük hayatta karşılarına çıkan bilimsel olayları, NEDEN – NASIL- NİÇİN sorularını, eğlenceli fenle deneyimleme fırsatını yakalayacaklar. 7-14 yaş arasındaki çocuklar, yaş seviyelerine ve Türk eğitim müfredatına uyumlandırılmış programlarımızla; elektriğin olağanüstü serüvenini, hayvanların dünyasını, mutfaklarının aslında bir laboratuvar olduğunu, beş duyumuzla neler yapılabildiğini, küçük doğa olaylarının nasıl yaratılabildiğini, küresel ısınmaya ve çevre kirliliğine duyarlılık geliştirilmesi gerektiğini eğlenerek, her birinin aktif katıldığı deneylerle yaşayarak öğrenirler.
 
İngilizce:
İngilizce programımız Tecrübeli öğretmenlerimiz  tarafından Avrupa dil portfolyo Programıyla hem eğlenceli hem de öğrencilerin günlük yaşantılarında İngilizceyi konuşabilecek  beceriye sahip olmaları gibi bir hedefimiz var.